Кількість
|
Вартість
|
||
|
Таймер – пристрій, який призначений для виконання завдань управління в електричних ланцюгах відповідно до встановленої тимчасової програми. Дуже часто є циклічні задачі, які повторюються з дня в день. Чому б не доручити вирішення цих завдань іншим, замість того щоб постійно дивитися на годинник? Годинникові механізми (таймери) можуть вмикатися / вимикатися в точно встановлений вами час, а ви зможете приділити увагу більш важливим справам.
Застосування таймерів
У наш час все частіше застосовуються таймери для управління освітленням, вентиляцією, опаленням та іншими електричними пристроями в квартирах, на підприємствах, в приватних будинках, в офісах та інших виробничих приміщеннях.
Таймери можуть встановлюватися як в розподільний щиток, з посадковим місцем на стандартну DIN-рейки, так і підключатися безпосередньо в розетку, все залежить від моделі таймера.
Різновиди таймерів:
В залежності від поставлених задач, підбирається таймер відповідного функціоналу і принципу роботи.
Основні види таймерів по функціоналу:
Добовий таймер
– Добовий таймер. Таймер з добовою програмою. Пристрій можна запрограмувати на дії (увімкнення / вимкнення) з добовим повторюваним циклом. Добові таймери можуть бути:
– Електромеханічними: з механічним механізмом виконують роль годинника.
– Цифровими: забезпечені електронним годинниковим механізмом і рідкокристалічним екраном.
Крок програми, як правило, у таймерів з аналоговим (механічним) приводом складає 15 хвилин, а у цифрових – від 1 хвилини.
Тижневий таймер
– Тижневі таймери – це пристрої функціонально аналогічні добовим таймерам, але з можливістю програмування на тижневий цикл. Так само як і добовий таймер, тижневий таймер може бути електронним та електромеханічним, а мінімальний крок програмного часу становить від 1 хвилини.
Річний таймер
– Річний таймер. Багатофункціональний таймер з можливістю встановлювати цикл програми на весь рік. Такі таймери можуть бути тільки електронними, за допомогою системи електронного програмування таймера, можливо встановлювати різні цикли увімкнення / вимкнення з розкладом на будь-який день індивідуально.
Астрономічний таймер
– Астрономічний годинник. Річний таймер з функцією астрономічного реле.
Астрономічне реле призначене для точного увімкнення і вимкнення освітлення або інших електроспоживачів в моменти сходу і заходу сонця в залежності від географічної широти і довготи даної місцевості.
Таймери з резервом ходу
Резерв ходу - додаткова опція для таймерів, в разі відключення джерела живлення дозволяє забезпечити безперебійну роботу годинникового механізму. Іншими словами, за відсутності електрики, робота пристрою не зупиняється і програма таймера не збивається, увімкнення / вимкнення триває в реальному часі. Таймер з резервом ходу – звичайний таймер з вбудованою батареєю, що дозволяє забезпечити автономну роботу годинникового механізму таймера.
Виробники таймерів
Провідні в цій сфері фірми, переважно бренди зі світовим ім'ям, це Theben, Abb, Hager, Schneider Electric, Legrand. Згадані виробники пропонують цифрові, аналогові та астрономічні таймери.
Таймери Hager
Hager – електротехнічна компанія зі світовим ім'ям. Таймери Hager випускаються в різних модифікаціях: добові, тижневі, річні, з резервом ходу і без. Компанія Хагер позиціонує свої таймери як пристрої, що дозволяють надійно забезпечувати раціональне управління. Особливо виділяються цифрові таймери «Cronotec». Таймери Hager з лінійки «Cronotec» багатофункціональні, завдяки простому управлінню через програмний ключ, ви можете створювати програми вімкнення / вимкнення на різні часові проміжки в залежності від дня тижня і необхідних завдань. Цей ключ служить елементом пам'яті і є чимось на кшталт флешки із записаними даними для програми комутації. За допомогою такого ключа програма може бути швидко введена в кілька таймерів «Cronotec».